Założycielem firmy Dan Clark Audio (wcześniej MrSpeakers) jest Dan Clark, który był projektantem głośników zanim zainteresował się modyfikacjami planarnych słuchawek Fostex T50rp. Nie jest on jedynym który rzucił wyzwanie japońskiemu producentowi, ale jedynym który osiągnął sukces na skalę światową. Dzisiaj Dan ma własny, opatentowany oraz zaprojektowany od podstaw płaski przetwornik magnetyczny, a jego produkty z Serii Ether szybko podbiły uszy użytkowników i błyskawicznie znalazły się na liście Wall of Fame – najlepszych rozwiązań audio.

Firma przeszła przez lata bardzo ciekawą drogę, bo po wprowadzeniu serii Ether wypuściła swoje pierwsze słuchawki elektrostatyczne Voce, które szybko zostały okrzyknięte konkurentem dla znanej i legendardnej niemalże serii Omega firmy Stax. W ten sposób Dan Clark po raz kolejny rzucił wyzwanie japończykom.

Całkiem niedawno, bo jeszcze w tym (2021) rok Dan Clark postanowił po raz kolejny zrewolucjonizować rynek słuchawek – wypuszczając model Stealth. Te słuchawki to technologiczny pokaz możliwości firmy i jednocześnie pierwszy model, w którym zastosowano zupełnie nowy, autorski i opatentowany system AMTS (Acoustic Metamaterial Tuning System) – system tuningu akustycznego z użyciem metamateriałów. Rozwiązuje on problem fal stojących występujących między przetwornikiem a uchem słuchacza. A niejako przy okazji nowy model Stealth dobitnie pokazuje, że można zrobić słuchawki zamknięte, które będą miały reprodukcję sceny do tej pory zarezerwowaną tylko dla modeli otwartych.

Nic zatem dziwnego, że wszystkie praktycznie modele słuchawek marki Dan Clark Audio zbierają zawsze wiele nagród od renomowanych periodyków i serwisów internetowych. No i jeszcze jedna rzecz, którą można uznać za wisieńkę na torcie – ale taką istotną. Otóż wszystkie modele słuchawek Dan Clark Audio są skonstruowane z myślą o codziennym użytkowaniu. To są słuchawki, które są nie tylko technologicznie zaawansowane, ale i świetnie wykonane, wygodne i – co w przypadku modeli planarnych istotne – także niezwykle lekkie.

Wszystko to sprawia, że słuchawki tej marki są w każdej sytuacji doskonałą propozycją – czego dowodem jest cała masa nagród i wyróżnień!

award-montage-for-web